Aktualności
ODSŁONIĘCIE POPIERSIA WŁADYSŁAWA TYKWIŃSKIEGO
3.06.2026r., 5 WDH razem z ZHP Jędrzejów wzięła udział w uroczystości odsłonięcia popiersia Władysława Tykwińskiego ps. "Krata".
Władysław od 1928r., wychowywał się i uczył w Jędrzejowie, należał do drużyny harcerskiej.
Po zakończeniu kampanii wrześniowej włączył się do tajnego nauczania młodzieży oraz aktywnie działał w organizowaniu tajnego harcerstwa w Jędrzejowie.
XXV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM
7XXV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom i Międzynarodowa Akcja ,,CZYTANIE NA POLANIE" w jędrzejowskiej czwóreczce
W ramach kampanii ,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" w Bibliotece szkolnej odbył się od 26 maja do 1 czerwca 2026 r. XXV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM pod hasłem ,,CZYTANIE-MĄDROŚĆ-SIŁA"Celem tej akcji jest promowanie codziennego i głośnego czytania dzieciom jako kluczowy element wspierający ich rozwój emocjonalny i intelektualny. Z tego powodu Biblioteka szkolna zorganizowała spotkania czytelnicze dla Oddziału Przedszkolnego i uczniów kl. 1-3.
JEDZIEMY NA FINAŁ !!!
Jedziemy na Finał Wojewódzki.
Reprezentacja klas 7-8 zajęła 1 Miejsce w Półfinale Wojewódzkim w piłce nożnej chłopców i awansowała do Finału Wojewódzkiego ,który odbędzie sie za tydzień we wtorek w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Wielkie gratulacje i powodzenia w Finałach
DZIEŃ DZIECKA :)
10Słodko, pysznie, śpiewająco i tańcząco. Tak dziś świętowaliśmy Dzień Dziecka.
W oddziale przedszkolnym z okazji Dnia Dziecka była Olimpiada Sportowa, w której każdy był zwycięzcą.
Klasy trzecie wybrały się na pyszne lody gdzie także poszli ich młodsi koledzy a klasy IB. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji tego pięknego dnia :)
JULIA FINALISTKĄ II WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNO - CZYTELNICZEGO
1Julia uczennica klasy ósmej w Szkole Podstawowej nr 4 im. Legionów Polskich w Jędrzejowie została finalistką II Wojewódzkiego Konkursu Historyczno - Czytelniczego - "Protesty robotnicze w Polsce w okresie PRL", który organizowała Pedagogiczna Bibioteka Wojewódzka im. Gustawa Herlinga - Grudzińskiego w Kielcach. Julia wzięła udział w warsztatach zorganizowanych dla finalistów konkursu.
WYCIECZKA DO KRAKOWA KLAS IIa i II b.
16Taki dzień, nie zdarza się co dzień. Wracamy zmęczeni ale szczęśliwi z plecakami pełnymi wspomnień. A było dziś tak.....Klasy II A i II B w dobrych humorach wybrały się dziś alby zwiedzić Kraków. Dla upewnienia się, że każdy ma dość siły zaczęliśmy od #ŻyweMuzeumObwarzanka gdzie samodzielnie wykonaliśmy krakowskie obwarzanki, które oczywiście zjedliśmy prawie gorące. Z pełnymi brzuszkami spacerowaliśmy po Krakowie, gdzie pani przewodnik opowiadała nam wiele edukacyjnych ciekawostek. Spacerując dotarliśmy do Smoczej Jamy na końcu której czekał na nas Smok Wawelski. Kolejnym etapem była chwila na pyszny obiad po którym wyruszyliśmy na lotnisko gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych "Ścieżka pasażera i struktura lotniska". Warsztat na lotnisku spowodowały, że wróciliśmy już w wakacyjnych nastrojach
WYCIECZKA KLAS Ia i Ib DO KRAKOWA
11Dziś uczniowie klasy Ia oraz Ib byli na wycieczce w Krakowie. Uczestniczyli w warsztatach w Żywym Muzeum Obwarzanka, gdzie poznali tajniki przygotowywania obwarzanków krakowskich. Spacer bulwarem wiślanym doprowadził do smoka wawelskiego gdzie była chwila aby zakupić pamiątki. Na koniec jeszcze rejs statkiem po Wiśle. Dzień był pełen wrażeń i pozytywnych emocji. Uczniowie wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.
DNI OTWARTE W Z.S. NR 1 IM. KS. STANISŁWAWA KONARSKIEGO
7Dziś w ramach Dni Otwartych uczniowie klas ósmych odwiedzili Zespół Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego, gdzie mogli zobaczyć nowoczesną bazę dydaktyczną oraz świetnie wyposażone pracownie. Na odwiedzających czekały liczne atrakcje i niespodzianki.
Nauczyciele oraz starsi koledzy odpowiadali na wszystkie zadawane pytania. To już ostatnia szkoła z terenu miasta którą odwiedzili uczniowie klas ósmych. Nasi uczniowie wyszli dziś nie tylko z nowymi wiadomościami ale też z pomysłami na dalszą ścieżkę kształcenia
EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ
826 maja odbył się w naszej szkole egzamin na kartę rowerową. Pod czujnym okiem panów Policjantów, oraz Nauczycieli uczniowie klas czwartych wykazali się znajomością przepisów i zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz umiejętnością prawidłowej jazdy na rowerze. Uczniowie zdobyli pierwsze w życiu prawo jazdy - Kartę Rowerową!
82 ROCZNICA BITWY POD MONTE CASSINO
517.05.2026r., uczniowie naszej szkoły oraz harcerze 5WDH wzięli udział w marszu upamiętniającym 82 rocznicę bitwy pod Monte Cassino.
Społeczność szkolna: uczniowie, harcerze, nauczyciele składali wiązanki z maków, wcześniej przygotowanych na zbiórce 5WDH i gości zaproszonych do współpracy Kustosza Pamięci Marka Godlewskiego oraz Jędrzejowską Galerię na Szlaku.
EGAZMIN ÓSMOKLASISTY
19Dziś w naszej szkole wyjątkowo panuje cisza i skupienie ponieważ nasi Uczniowie rozpoczynają trzy egzaminacyjne dni - życzymy powodzenia.
AKTUALIZACJA STATUTU SZKOŁY
Aktualizacja Statutu.
Informujemy, że prowadzone są prace związane z nowelizacją Statutu Szkoły. Zmiany będą dotyczyć oceniania uczniów a w szczególności sposobu określania ocen poprawionych i poprawianych oraz liczenia średniej ważonej. Oceny na koniec roku szkolnego będą wystawione według nowych zapisów Statutu.
ŚWIĘTUJEMY WOLNOŚĆ
Świętujemy wolność i nowoczesność! Z okazji 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w czwartek, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Była to wyjątkowa lekcja historii, podczas której wspólnie wspominaliśmy twórców pierwszej w Europie nowoczesnej ustawy zasadniczej. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za przygotowanie wzruszającego montażu słowno-muzycznego. Dzięki pięknym recytacjom i wspólnemu odśpiewaniu pieśni patriotycznych mogliśmy poczuć dumę z naszego dziedzictwa. To ważne przypomnienie, że wartości takie jak wolność, naród i prawo są fundamentem, o który musimy dbać każdego dnia.
DZIEŃ ZIEMI
5Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas IV brali udział w szkolnym turnieju ekologicznym "rady na odpady". Uczniowie świetnie radzili sobie z zadaniami dotyczącymi segregacji odpadów i recyklingu.
Uczniowie klas V wzięli udział w szkolnym konkursie ekologicznym. Celem tego konkursu było podnoszenie świadomości ekologicznej oraz promowanie wśród młodzieży idei powtórnego wykorzystania odpadów.
JEDZIEMY NA FINAŁ WOJEWÓDZKI
3PUCHAR TYMBARKU
JEDZIEMY NA FINAŁ WOJEWÓDZKI
Reprezentacja klas 1 oraz Reprezentacja klas 3/2 wygrywa eliminacje powiatowe turnieju i będzie uczestniczyła w wielkim finale wojewodztwa,który odbędzie sie 19 maja w Kielcach
Brawa dla zawodników I zawodniczek
PRIMA APRILIS :)
5Prima Aprilis w naszej szkole!
1 kwietnia w naszej szkole było naprawdę wyjątkowo i… trochę na opak!
Z okazji Prima Aprilis uczniowie mogli wykazać się kreatywnością – przyszli ubrani „na opak”, a zamiast tradycyjnych plecaków pojawiły się… walizki, koszyki, pudełka, a nawet garnki!
Pomysłowość naszych uczniów jak zawsze nas zaskoczyła i sprawiła, że ten dzień był pełen uśmiechu, dobrej zabawy i pozytywnej energii. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólne świętowanie!
ŚWIĄTECZNA ATMOSFERA W NASZEJ SZKOLE.
Dzisiaj przez cały dzień w szkole można było poczuć świąteczną atmosferę. Rodzice przygotowali dla dzieci śniadanie wielkanocne, które było okazją do spędzenia wspólnego czasu i złożenia sobie świątecznych życzeń. Dodatkową atrakcją było malowanie pisanek oraz poszukiwanie ukrytych zajączków wielkanocnych a słowa Wesołych Świąt kończyły dziś zajęcia w każzej klasie
DZIEŃ EDUKACJI PRAWNEJ
Z okazji Dnia Edukacji Prawnej uczniowie klasy 6a odwiedzili Sąd Rejonowy. Podczas wizyty mieli okazję poznać zasady funkcjonowania sądu oraz charakter pracy jego pracowników. Największym zainteresowaniem cieszyła się symulacja rozprawy sądowej, którą uczniowie przeprowadzili z pomocą prokuratora i mecenasa. Uczniowie mogli założyć togi i wcielić się w role uczestników procesu. Wydarzenie wzbudziło wśród uczniów duże zaciekawienie i pozwoliło im lepiej zrozumieć, jak wygląda praca w sądzie.
KLASA O PROFILU SPORTOWYM
Drodzy Rodzice!
Czy chcecie, aby Wasze dziecko rozwijało się w szkole, która dba o jego zdrowie, sprawność fizyczną i pasję do sportu? Nasza szkoła oferuje rozszerzony program wychowania fizycznego w Pierwszejj Klasie ,który pozwoli uczniom czerpać radość z aktywności fizycznej, doskonalić swoje umiejętności i budować zdrowe nawyki na całe życie!

Logowanie
Godziny dzwonków
Poniedziałek 08.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
Kalendarz
- brak danych
Nasze media społecznościowe
Powiatowy Punkt Doradztwa Edukacyjno Zawodowego
Szkoła Podstawowa nr 4 w Jędrzejowie
Informacja dla Rodziców uczniów klas 7 i 8
Szanowni Państwo,
Z przyjemnością informuję, że w ramach projektu unijnego Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach „Fach w ręku to się opłaca” istnieje możliwość uczestniczenia w bezpłatnych konsultacjach indywidualnych i grupowych dla uczniów klas 7 i 8 oraz ich rodziców.
Jako doradca zawodowy, chciałbym zaprosić Państwa do skorzystania z tej wyjątkowej możliwości wsparcia w planowaniu przyszłości edukacyjnej i zawodowej Waszych dzieci.
Konsultacje te mogą pomóc w:
• poznaniu mocnych stron, talentów i predyspozycji zawodowych uczniów,
• zdobyciu wiedzy o kierunkach kształcenia i zawodach przyszłości dostępnych w regionie,
• zaplanowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej, która będzie zgodna z zainteresowaniami i możliwościami dziecka,
• lepszym zrozumieniu potrzeb i oczekiwań współczesnego rynku pracy,
• wspieraniu dziecka w podejmowaniu świadomych i przemyślanych decyzji dotyczących jego przyszłości.
Konsultacje indywidualne odbywają się w każdy wtorek w godzinach:
• 12:30–13:30
• 15:20–16:20
- Lub po indywidualnym ustaleniu terminu przez dziennik Librus lub przez wychowawcę
Konsultacje grupowe organizowane są po wcześniejszym ustaleniu terminu.
Serdecznie zachęcam Państwa do skorzystania z tych konsultacji. To doskonała okazja, aby wspólnie zadbać o rozwój i przyszłość Waszych dzieci, pomagając im znaleźć odpowiednią drogę edukacyjną i zawodową.
Z poważaniem, Jolanta Sajdak
Powiatowy Koordynator Doradztwa Zawodowego przy Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Doradca Zawodowy w ramach projektu „Fach w ręku to się opłaca”
